Strona główna / Wykłady kongresowe / Dźwiękowe...

Tematyczny spis wszystkich artykułów


 

Dźwiękowe HITY z Kongresu 2003

 

Przedstawiamy co ciekawsze, zaskakujące, lub wreszcie, zabawne fragmenty Kongresu 2003 w formie mp3. Przyjemnych wrażeń akustycznych, choć jakość nagrania nie jest może zbyt porywająca.

 

 

DŹWIĘKOWE HITY Z KONGRESU (mp3)

(Klikając na można posłuchać, lub ściągnąć fragment przemówienia)

Piątek

9:30 Muzyka, 9:40 Pieśń nr 96 i modlitwa
9:50 Zgromadzeni by oddawać chwałę Bogu
10:20 Oddawanie chwały Bogu przysparza błogosławieństw
10:50 Pieśń nr 79 i ogłoszenia
11:00 Dzieło stwórcze oznajmia chwałę Bogu
11:20 Podążaj drogą nieskazitelności

11:50 Przemówienie kluczowe:

Chwalebne prorocze wizje pobudzają nas do czynu!

Czy istnieją Świadkowie Jehowy, którzy nie do końca wierzą, że żyją w czasach ostatecznych? A owszem!

''Trzeba ze smutkiem powiedzieć, że niektórzy członkowie ludu Jehowy chyba przestali dostrzegać niedwuznaczne dowody na to, że żyjemy w czasie końca. Dlaczego do tego dopuścili?'' (47kb)

Najwyraźniej w szkicu do przemówienia przytrafiła się zwykła literówka i ze słowa koz-ł-y 'wypadło' 'ł' przez co przygotowujący wykład dostali słowo 'kozy'. Czy są na tyle dzielni - samodzielni, aby uzupełnić literkę?

''Owce odziedziczą życie wieczne w przygotowanym dla nich Królestwie. A kozy odejdą w wieczne odcięcie.'' (50kb)

12:20 Pieśń nr 63 i przerwa; 14:00 Muzyka; 14:10 Pieśń nr 11
14:15 Jehowa objawia swą chwałę pokornym

14:35 Sympozjum: Proroctwo Amosa - doniosłe orędzie na nasze czasy

Śmiało głośmy słowo Boże

Boży wyrok na niegodziwych

Jehowa bada serce

15:35 Pieśń nr 160 i ogłoszenia
15:45 Wystrzegaj się sidła nadużywania alkoholu
16:05 Jehowa, nasza 'twierdza w czasie udręki'
16:30 'Dobra ziemia' - przedsmak raju
17:00 Pieśń nr 4 i modlitwa końcowa
 
Sobota

9:30 Muzyka; 9:40 Pieśń nr 59 i modlitwa; 9:50 Przypomnienia

z tekstów dziennych pobudzają nas do oznajmiania chwały Bożej

10:00 Sympozjum: 'Odbijajmy niczym zwierciadła chwałę Jehowy'

- rozgłaszając wszędzie dobrą nowinę

Dłuższe słuchowisko: Magda & ksiądz (579kb)

- usuwając zasłonę z zaślepionych umysłów

- poszerzając zakres swej służby kaznodziejskiej

11:00 Pieśń nr 193 i ogłoszenia
11:10 Nienawidzeni bez powodu
11:40 Niech nasze życie przysparza chwały Bogu, któremu się oddaliśmy
12:10 Pieśń nr 202 i przerwa; 14:00 Muzyka; 14:10 Pieśń nr 18
14:15 Podzielaj Chrystusowy pogląd na wielkość
14:35 Zmęczeni, lecz nie poddający się znużeniu
15:05 Bądźmy 'hojni, gotowi się dzielić'
15:30 Pieśń nr 12 i ogłoszenia
15:40 Wystrzegaj się 'głosu obcych'

Kto w końcu założył chrześcijaństwo, w tym KRK? Konstantyn Wielki? A nie, bo, sekciarze i to już w I wieku!

''W wyniku tych sekciarzy z I wieku powstało znane nam dzisiejsze chrześcijaństwo.'' (67kb)

My sobie piszemy artykuły różne opierając się na literaturze WTS. Jest to nasze główne źródło informacji w postaci czasopism, książek itd. Ale już wiemy dokładniej skąd się biorą nasze ''źródła'' (Może dlatego są anonimowe?):

''Może zajmijmy się na początku 'głosem obcych', który dociera do nas na wiele sposobów. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, kochani bracia, że źródłem 'głosu obcych' jest... Diabeł.'' (129kb)

A oto, wg nas, niedosłownie wyrażone wezwanie do... wzajemnego szpiegowania i wyszukiwania potencjalnych odstępców. Nasz komentarz? Bawcie się dobrze, bracia, na nas nie liczcie!

''Wzywam was bracia byście mieli na oku tych co wywołują rozdźwięki.''(47kb)

16:10 Wychwalajmy Boga 'jednymi ustami'
16:30 Nasze dzieci - cenne dziedzictwo
17:00 Pieśń nr 164 i modlitwa końcowa
 
Niedziela

9:30 Muzyka; 9:40 Pieśń nr 175 i modlitwa; 9:50 Przypomnienia

z tekstów dziennych pomagają nam wychwalać Jehowę

10:00 Rodzice, umacniajcie swe rodziny
10:20 Jak młodzi wysławiają Jehowę

11:00 Pieśń nr 157 i ogłoszenia; 11:10 Dramat:

Śmiało głośmy pomimo sprzeciwu

11:55 'Bezustannie oznajmiajmy dobrą nowinę'
12:15 Pień 92 i przerwa; 13:40 Muzyka; 13:50 Pieśń nr 201 i modlitwa
14:00 Wykład publiczny: Kto dziś oddaje chwałę Bogu?
14:45 Pieśń nr 113 i ogłoszenia; 14:50 Streszczenie 'Strażnicy'
15:20 Dalej wydawajcie obfity owoc ku chwale Jehowy

No proszę, Świadkowie nie wycofali się z głoszenia żadnego proroctwa, które głosili nawet kilkanaście lat temu! Zatem albo nadal obowiązuje ''pokolenie pamiętające 1914 rok'' czy ''sąd i oddzielanie kozłów od owiec'', albo ktoś tu zwyczajnie bredzi, w domyśle na pewno my!:

''Widzimy, jak na naszych oczach spełniają się prorocze zapowiedzi, nie musimy się wycofywać z tego, co głosiliśmy kilka, czy kilkanaście lat wstecz.'' (68kb)

Musimy zrewidować naszą znajomość znaczenia wyrażenia: ''osoba postronna''. Wg Słonika poprawnej polszczyzny'' PWN to osoba ''nie należąca do danego grona, nie zaangażowana w jego sprawy''. Ale słonik bredzi, że ho, ho! Poniżej 'teokratyczne' znaczenie słowa ''postronny'':

''Na tym Zgromadzeniu mieliśmy też możliwość wysłuchać opinii osób postronnych, naszych kochanych braci, którzy byli pod dużym wrażeniem tego, co się dokonało.'' (87kb)

16:05 Pieśń nr 212 i modlitwa końcowa
 

 


Brooklyn Spółka Bez Odpowiedzialności 2005