24sty2016

Jakie formy dostawy oferuje Poczta Polska?

Poczta Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziła szereg udogodnień, mających na celu zatrzymanie klientów, odchodzących do firm kurierskich. Do najważniejszych zmian należy gwarantowany termin doręczenia przesyłki, jej bezpłatne ubezpieczenie oraz elektroniczny monitoring. Po wprowadzeniu zmian, klienci mają możliwość skorzystania z następujących produktów: Paczka EKSTRA24, PACZKA24 i PACZKA48, a także z usług: Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48.

Ukłonem w kierunku klienta oraz nowoczesnych technologii jest też możliwość pobrania bezpłatnej informacji na smartfona, która umożliwia zamówienie kuriera oraz monitorowanie aktualnego stanu przesyłki. Dużą zmianą jest również możliwość internetowego odprawienia paczki z pomocą aplikacji e-Nadawca. Dzięki temu, będzie można w znaczący czas skrócić ilość formalności, załatwianych w placówce pocztowej podczas nadawania paczki.

Poczta stawia też na klientów biznesowych, oferując im szereg nowych możliwości, między innymi ubezpieczenie przesyłki zawarte w cenie usługi, gwarantowane przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Klienci indywidualni również mogą korzystać z ubezpieczenia przesyłek, płacąc jedynie 0,50 PLN, natomiast nadając przesyłkę kurierską dostają gratis ubezpieczenie do 1000 PLN.

Tyle ogólników – przyjrzyjmy się jednak, jak dokładnie wygląda doręczanie paczek poszczególnych rodzajów.

 

Paczka EKSTRA24 – ta opcja gwarantuje nam:

-dostawę w ciągu 24 godzin;

-możliwość wyboru dnia i godziny dostawy;

-monitoring online;

-aplikację internetową która ułatwia przygotowanie paczki do nadania;

-dwie próby doręczenia w cenie;

-ubezpieczenie już za kwotę 0,50 PLN dla klientów indywidualnych, zaś dla biznesowych 1000 PLN w cenie

-możliwość skorzystania z usług dodatkowych, np. sprawdzenie zawartości, pobranie itp.)

 

PACZKA24 i PACZKA 48 – w obu opcjach cyfry oznaczają gwarancję doręczenia w ciągu określonej liczby godzin. PACZKA24 gwarantuje dostarczenie przesyłki w strefie A następnego dnia, zaś w strefie B – do drugiego dnia. PACZKA48 gwarantuje natomiast doręczenie przesyłki do drugiego dnia po nadaniu.

W przypadku PACZKI48 zyskujemy:

-monitoring online;

-aplikację internetową, która ułatwia przygotowanie paczki do nadania;

-ubezpieczenie na identycznych warunkach, jak w przypadku PACZKI24;

-szereg opcji dodatkowych.

Co oznaczają wspomniane strefy, oznaczone symbolami A i B?  Strefa A obowiązuje na obszarze administracyjnym miast wojewódzkich i powiatowych, a także na niektórych obszarach poniżej granic administracyjnych powiatów. Dostarczenie w strefie A gwarantowane jest następnego dnia roboczego, pod warunkiem, że przesyłka zostanie nadana ie później, niż o 15.00. Strefa B gwarantuje doręczenie przesyłki PACZKA24 najpóźniej w drugim dniu roboczym.

 

Zobacz również

Paczkomat czy kurier?

Kupowanie w sklepach lub na aukcjach internetowych powoduje, że najczęściej musimy korzystać z jakiegoś pośrednika, który dostarczy nam towar. Powstaje więc pytanie, co jest bardziej...